4. kolo - 31.srpna 2024 - Krajský přebor

TJ Sokol Pěnčín - SK Šluknov

Sokol Pěnčín Šluknov

2:1 (2:0)

Poprvé v sezóně jsme nezískali ani bod

Dne 31. srpna 2024 odehráli fotbalisté SK Šluknov svůj první venkovní zápas v rámci 4. kola Krajského přeboru Libereckého kraje na hřišti TJ Sokol Pěnčín. Po nadějných výkonech z domácího prostředí chtěli navázat na úspěšné výsledky a odvézt si body i z tohoto utkání.

Zápas začal aktivitou Šluknova, kdy již v 5. minutě Josef Bartoš nastřelil břevno a následně měl tým další dvě slibné šance, které ale zneškodnil domácí brankář. Bohužel v 10. minutě přišel první zlom, když brankář Šluknova vyběhl mimo vápno a nešťastně rozehrál míč do středu hřiště, kde ho zachytil domácí hráč Tomáš Bárta a střelou do prázdné brány otevřel skóre.

Od této chvíle převzali domácí iniciativu a diktovali tempo hry. V 21. minutě opět skóroval Tomáš Bárta, když využil chyby šluknovské obrany, která ho neubránila a střelou z hranice vápna zvyšuje na 2:0. Do konce poločasu se hra přelévala z jedné strany na druhou, přičemž došlo k mnoha osobním soubojům, ale bez vážnějších šancí. Největší šanci ke snížení měl Čurgali, jehož střela těsně minula branku ve 45. minutě.

O přestávce musel být kvůli zranění střídán Lukáč, na jehož místo nastoupil Polák. Do druhé půle vstoupili hosté s odhodláním snížit náskok soupeře a pokusit se o zvrat, avšak hra byla často kouskovaná rozhodčím, což narušilo plynulost zápasu, a oba týmy se tak ocitly v taktické bitvě bez velkých šancí.

V 90. minutě se Šluknovu přece jen podařilo snížit na 2:1, když Josef Bartoš po pěkné akci středem hřiště překonal domácího brankáře. Ihned po rozehrání však rozhodčí zápas ukončil, i když avizoval dvouminutové nastavení. Tým SK Šluknov byl s krátkým nastavením nespokojen, neboť věřili, že si zasloužili více času vzhledem k průběhu druhé půle.

Výsledkem je těsná prohra 2:1, kterou se Šluknovu nepodařilo odvrátit ani přes veškerou snahu. V dalším kole, které se odehraje 7. září 2024 od 17:00 na domácím hřišti, se utkají s TJ Spartak Chrastava, kde budou chtít napravit toto zaváhání. Klub zve všechny skvělé fanoušky, aby přišli podpořit svůj tým v tomto důležitém utkání.

Branky : Bárta Tomáš (10¨, 21') - Bartoš Josef (90+2')

Rozhodčí : Hanousek Karel - Pekař Eduard, Linhart Martin
ŽK : Řeháček Jan, Hurt Daniel - Dobeš Jakub, Zabilka Daniel, Dvořák František
Návštěva : 200 diváků

Sestava Sokola Pěnčín : Hyka Miroslav - Schmeiler Tomáš (82' Mareš Milan), Mendlík Tomáš, Škréta Jan, Jaček Jaroslav, Škréta Daniel, Hurt Daniel, Žďárský Mikuláš (73' Holeček Vojtěch), Hurt Vojtěch (61' Čermák Vít), Bárta Tomáš (46' Vít Marek), Řeháček Jan

Sestava Šluknova : Štětkář Jakub - Hlávka Lukáš (76' Hoke Jan), Dobeš Jakub, Dvořák František, Bartoš Josef, Stromecký Petr, Zabilka Daniel, Vostrovský Martin, Lukáč Robert (46' Polák Milan), Čurgali Ladislav, Šimek Jan (67' Bartoš Ondřej)

( Miloslav Šulc )

Sestřih branek

Košťálov - Stráž pod Ralskem 1 : 1 (0:1) Velké Hamry B - Bělá 2 : 5 (1:3) Chrastava - Skalice 3 : 3 (2:1)
Vilémov - Frýdlant 2 : 2 (0:2) Lomnice n.P. - Železný Brod 1 : 4 (1:2) Sedmihorky - FC Pěnčín 0 : 2 (0:1)
Višňová - Nový Bor 2 : 0 (1:0)