SK Plaston Šluknov B - SK Velký Šenov

Šluknov B Velký Šenov

5:1 (2:1)

SK Plaston Šluknov B - Velký Šenov

Po dvou kolech našich nevýrazných výkonů, nás čekalo derby a soupeř z čela tabulky. Pro oba soupeře byl zisk tří bodů velice důležitý. Všeobecně se v tomto utkání více věřilo hostům z Velkého Šenova, ale nakonec zůstaly body doma.

Od počátečních minut se do nás hosté doslova zakousli a naše obrana měla vyhlášenou plnou pohotovost. Naštěstí pro nás jsme ale díky nepřesnosti hostí a naší nové akvizici v brance Pepovi Šolínovi v brance odolali počátečnímu náporu. V 16. minutě se dobře uvolnil s míčem Láďa Čurgali a nahrál parádně Karlovi Kirchbergerovi a k překvapení všech jsme vedli 1:0. O dvě minuty déle jsme mohli navýšit naše vedení, kdy se opět uvolnil Láďa Čurgali, ale vystřelil nepřesně. Prakticky z „otočky“ hosté využili zmatku před naší brankou a i když Pepa Šolín dobře zasáhl, tak již na dorážku Marka Klofáče nestačil a bylo srovnáno na 1:1. Tento stav opět hosty doslova nastartoval. V 25. minutě jsme vykopli jasný gól z gólové čáry (Jarda Vyšohlíd) a o minutu později nás zachránilo břevno. V 34. minutě Pepa Šolín vytěsnil jasnou gólovku na roh. Po této šanci jsme se začali však tlačit do šancí i my a hra se vyrovnala. V 41. minutě prošel obranou hostí David Kramer a bylo to 2:1. O minutu později se udál klíčový okamžik utkání, kdy Karel Kirchberger prošel sám před branku hostí a šenovský gólman Vaclav Kysela mu nedovoleně zabránil akci dokončit. Byl následně vyloučen a pro hosty nastalo dlouhé oslabení.

Druhý poločas hosté začali i v oslabení lépe a opět nás na pár minut zatlačili na naší polovinu. Vytěžili však z toho v 50. minutě jen nastřelené břevno naší branky. V dalších minutách se již začalo jejich oslabení projevovat a postupně jsme převzali iniciativu na naše kopačky. V 52. minutě jsme nevyužili jasnou gólovku na které zapracovali Kirchberger a Čurgali. Změnu skóre přinesla 57. minuta, kdy se do vápna soupeře propracoval Pavel Svoboda a byl zastaven faulem. Nařízený PK pak proměnil i po opakování Jarda Vyšohlíd 3:1. O další změnu stavu se zasloužil opět Karel Kirchberger, kdy v 78. minutě utekl obraně hostí a zvýšil na 4:1. V 84. minutě zařídil konečné skóre utkání svým Hattrickem Karel Kirchberger, kdy nekompromisně zakončil svůj útok na 5:1. V závěrečných minutách ještě spálili jasné gólovky s chutí hrající Karel Kirchberger a Láďa Čurgali.

Závěrečné skóre utkání bylo pro hosty z Velkého Šenova poměrně kruté. V úvodním tlaku si mohli vytvořit pohodlný náskok, ale „kdyby“ se ve fotbale nepočítá. Naši hráči však měli svůj den a snad jsme konečně sklepali trauma předchozích dvou utkání. Pochvalu zaslouží celé mužstvo, ale nad všechny vyčníval svým hattrickem Karel Kirchberger, který konečně všem ukázal kde je jeho síla.

Branky : Kirchberger 3, Kramer David, Vyšohlíd - Klofáč

Rozhodčí: Kouba - Andrla, Havran
ŽK : Morkus, Čurgali - Malý, Snášel; ČK : 0 - Kysela
Návštěva : 110 diváků

Sestava : Šolín – Kulhavý, Schneider, Vyšohlíd, Suk – Horák, Morkus, Kramer D., Svoboda (65.´Jarábek) – Kirchberger, Čurgali
Náhradník : Kramer L.

( Milan Brynda )

Video z utkání :

Sestřih z utkání

Fotky z utkání :

Krásná Lípa - Malšovice 1:3 (0:1)Jiřetín pod Jedlovou - Jiříkov 0:3 (0:2)Mikulášovice - Boletice 4:3 (2:1)
Těchlovice - Chřibská 3:2 (1:1)Heřmanov - Markvartice 7:2 (4:1)